Skip to content

Wob.io Keşfettiriyor

Takipçisi olduğum web sitelerinin arasına uzun zamandır bir yenisi eklenmiyor. Twitter da bunlardan birisi. Düzenli kullanmaya çaba harcasam da, okuyucu olmaktan öteye gidemiyorum.

Ancak geçen günlerde Webrazzi‘den okuduğum bir projenin bağlılığı yüksek bir kullanıcısı olmayı başardığımı söyleyebilirim; Wob.io.

Müziğin hayatımda yeri oldukça büyüktür. Zamanında profesyonel bir müzisyen, şu an için ise iyi bir dinleyici olduğumu söyleyebilirim. Hatta çoğumuzun tanıdığı bir kaç magazin yönü yüksek sanatçının arkasında dönemsel olarak çalmışlığım da vardır. Girişimcilik böyle birşey 🙂

Grooveshark‘ı keşfettiğimde çok mutlu olmuştum. Ancak müzik dünyasının içerisinde sadece dinleyici olarak bulununca, bir süre sonra dinleyecek yeni -kaliteli- birşeyler bulmak zorlaşabiliyor. İşte Wob.io bu noktada oldukça faydalı olmuş. Grooveshark’ın da radio bölümünden yeni şarkılar keşfedilebiliyor, ancak orada kullanılan algoritma pek başarılı gözükmüyor. Lakin grooveshark radio bölümünden şimdiye kadar bilmediğim ve beğendiğim bir şarkı keşfetmeyi başaramadım. Ancak Wob.io’da daha ilk haftada yaklaşık 15 tane yeni şarkıyı playlist’ime eklemiş bulunuyorum. Wob.io’yu grooveshark’ın radio fonksiyonu ile desteklenmiş müzik için uygulanmış bir twitter olarak düşünebiliriz. 2 haftalık sürede yaklaşık 22 dinleyiciye de ulaşmış durumdayım 🙂

İyi bir başlangıç yapmayı başarmış Wob.io’nun kısa sürede Dünya’nın önde gelen siteleri arasına yerleşeceğine eminim. Dinleyecek yeni birşeyler bulma konusunda sıkıntı yaşayanlara da şiddetle öneririm.

Görüşmek üzere…

Categories: Genel.

Comment Feed

No Responses (yet)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.