Skip to content

Sosyal Medya Ünlüsü

Böyle bir kavram var. Daha doğrusu son dönemde oluştu. Sosyal medyayı çok da ciddiye almayan birisi olarak bu profilin benim için ne kadar rahatsız edici olduğunu tahmin edebilirsiniz.
Sosyal medyayı ciddiye almayan birisi derken yanlış anlaşılmasın. Hassasiyetim sosyal medyanın kendisine değil, “Sosyal medya” kelimesine karşı.

Sosyal medya insanı olmak sanıyorum Iphone sahibi olmak ile başlıyor. Starbucks ziyaretleri ve şarap, yemek fotoğrafları paylaşımları ile zenginleşiyor. Sosyal medya insanı olmanın ilk kuralı; Starbucks check-in ve mümkünse logonun da gözüktüğü bir fotoğraf paylaşımı. Öylesine hassasım ki bu 2 kelimeye karşı, birisinin ağzından çıkmaya görsün dikkat kesiliyorum.

Sanıyorum Twitter’ın insan bünyesini bu derece olumsuz etkilediği başka bir ülke yoktur. Foursquare konusuna girmek bile istemiyorum. Bir takım kalbur üstü mekanların yorumlarında Lütfiye K. isimli bir kullanıcın “Awesome place!” yorumunu görebiliyor olmak gerçekten tüyleri diken diken ediyor 🙂

Sosyal medya; kendini olduğundan farklı gösterme fırsatı olarak algılanıyor sevgili ülkemde. Rahat olmak gerekiyor diye düşünüyorum arkadaşlar. Kasmaya gerek yok, komik gözüküyor.

Herneyse, sanıyorum converselerimizi giyip ayakkabılarımızın resimlerini paylaşmamız gereken mevsimdeyiz. İzninizle instagram’ın da desteği ile biraz kreatif gözükesim var…

Categories: Genel.

Comment Feed

No Responses (yet)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.