Skip to content

Kirliliğin farkında mısın?

220px-Albert_Einstein_violinKüresel olarak farklı bir dönemden geçiyoruz. Hiçbir genelleme doğru değil. Hiç bir kesim azınlık değil. Farklılıkların çeşitlendiği, bilginin kirlendiği, doğrunun yanlışın olmadığı tam bir kaos, tam bir keşkemeş.

Şu dönemde bile ortaya çıkıp, bir şeylerin doğrusu bu, yanlışı bu diyenleri aklım almıyor. Bu insanlar günü okumayamamış, kitaptan ezbere anlatıyormuş gibi geliyor.

Doğru ile yanlış arasındaki çizginin iyice inceldiği, hiç bir şeyin yanlış olmadığı, hiç bir şeyin doğru olmadığı bir dönemdeyiz. “Mass” kelimesinin anlamını hayatın her köşesinde hissediyoruz, görüyoruz.

İşte tam da bu dönemde sağa sola kulak asmayıp bildiğini okuma zamanı. İçinde bulunduğumuz dönemin hiç bir bilirkişisi, doğrusu, yanlışı yok.

Dolayısı ile kimseyi dinlemeyin, kitap okumayın, etkinliklere gidip akademik dinozorları dinlemeyin, rol modellerinizi aklınızdan silin. Başkalarının ezberleri ve dar zihinlerinin ışığında doğruyu aramak ile vakit kaybetmek yerine, doğru bildiğiniz şeyin peşinde tüm zamanların tek doğru yöntemi ile devam edin; Denemeye devam etmek…

So keep trying…

Albert Einstein’ın dediği gibi: “You never fail until you stop trying…”

 

 

 

Categories: Genel.

Comment Feed

No Responses (yet)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.