Skip to content

İndirdik.com Affiliate (İş Ortaklığı) Sistemi

2011 ekim ayında duyurduğumuz iş ortaklığı sistemimizi buradan yazmasam sanırım ekibimizin emeğine haksızlık etmiş olurum. İnternet reklamcılığının yoğun ilgi gördüğü şu günlerde İndirdik.com olarak Türkiye’deki bireysel webmasterlara etkili ve anlamlı bir gelir kaynağı oluşturmak istedik.

Kurguladığımız sistem yayıncılar tarafından sevilmiş olacak ki kısa bir dönemde binlerce webmaster yayıncı ağımıza katıldı ve gelirlerini elde etmeye başladılar. Peki indirdik.com iş ortaklığı sistemini diğer gelir ortaklıklarından ayıran nedir?

İndirdik.com öncelikle ticari anlamda bir farklılık oluşturabildiğinden ekosistem içerisindeki tüm oyuncular için faydalı bir mecra olmayı başardı. Fiyatlarının “gerçekten” indirimli olması ile başladığı yolculuğu bu bağlamda işin tüm süreçlerine yoğun ilgi oluşturdu. Yani direk ithalatını yaparak gerçek anlamda indirimli fiyatlarla müşterilerimize sunduğumuz ürünler, yüksek conversion sağlaması sebebiyle affiliate sistemi ile işin marketing kısmına dahil olan bireysel webmasterların da bu ekosistemden gelir elde edebilmesini sağladı.

İndirdik.com iş ortaklığı sistemi yayıncılara tıklama başına 0,12 TL’ye kadar ödeme yapıyor. Buna ilave olarak üyelik başına 0,30 TL, sipariş başına ise yayın formatına bağlı olarak 1 TL veya 1,5 TL ödeme yapıyor.

Kurucularımız arasında Gittigidiyor.com’un kurucularının bulunması affiliate sistemini duyurmamız ve başarılı şekilde yönetmemiz noktasında bizim için anlamlı oldu. Bildiğim kadarıyla Gittigidiyor iş ortaklığı sistemi Türkiye’nin ilk affiliate sistemlerinden birisi. Dolayısıyla konuya tecrübe sahibi olarak başlamak bizim için büyük avantajdı.

Fraud kontrol sistemlerimiz, Conversion rate analizlerimiz ile hakkaniyetli bir yapı oluşturmayı başardığımızı düşünüyorum. Türkiye’deki tüm yayıncıların rahatlıkla dahil olabileceği ve gelir elde edebileceği bir kanal haline gelmiş olmak bizim için mutluluk verici.

Onlarca ajansın birbirine trafik sattığı bugünün internet dünyasında yayıncıların trafiklerini birinci elden alıyor olmak hem bizim açımızdan, hem de yayıncının kazancı açısından oldukça anlamlı. Kurallar dahilinde yayın yapan, ekosistemin bir parçası olarak düzenli gelir elde etmeyi amaçlayan yayıncılar için şu an Türkiye’deki en kazançlı reklam network’ü olarak anılıyoruz.

İş ortaklığı sistemlerinin işin ekosistemine “sürdürülebilir” bir şekilde dahil edilmesi sancılı bir süreçtir. Bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetmiş ve iş modelimize dahil edebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz şu günlerde. Bu süreci sağlıklı bir şekilde tamamlayan ekibimize ve tüm yayıncılarımıza da buradan teşekkür etmiş olalım 🙂

Categories: Genel.

Comment Feed

No Responses (yet)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.